Recepty na odtworzenie zębów

Czas czytania ~2 minut

Żaden przyodziewek tak nie przyozdabia pani jak atrakcyjny uśmiech. Chociażbyś nie wiem jak elegancko i urzekająco się wystroiła to kiepski stan uzębienia może zdyskwalifikować cię w oczach wielu mężczyzn. Niefortunnie nie wszyscy rodzimy się z silnymi genami i poszczególni z nas narażeni są na utratę zębów już w dosyć młodym wieku. Jakiekolwiek reformatorskie farmaceutyki do higieny jamy ustnej lub systematyczne wizyty u dentysty nie są w stanie zapobiegać tym problemom. Czasami może też spaść na nas zgubne nieszczęście w formie wszelakiego incydentu – wystarczy upadek ze skutera, wypadek samochodowy albo na nartach i chociażby jeżeli nasze zęby są odporne oraz wytrzymałe zagraża nam strata zęba.

starsza paniStomatologia zna rozmaite sposoby restauracji niedostatków w uzębieniu. Czasami, gdy ząb nie wypadł z korzeniami, a ledwo uległ skruszeniu starczy odbudowa konwencjonalnymi półproduktami dentystycznymi, ale taki ząb nigdy już nie będzie tak trwały jak naturalny. Kolejnym środkiem są koronki oraz mosty zębowe, jakie wyróżniają się znaczniejszą wytrzymałością, ale potrafią być uciążliwe. Najmniej eleganckim systemem na restaurację zęba jest klasyczna proteza dentystyczna, jaka może się rozluźnić oraz sprawia uczucie niedoboru wygody.

Do najtrwalszych metod odnowy ubytków w uzębieniu zaklasyfikować przystało implanty stomatologiczne. Nieraz nawet nie rozmyślamy o tym sposobie usunięcia naszych kłopotów bojąc się karkołomnej operacji wszczepiania implantu a także rzecz jasna wygórowanej opłaty. Cena tego zabiegu siłą rzeczy nie jest mała albowiem wymaga on kompetentnych umiejętności (powinien zająć się tym doświadczony chirurg stomatolog) i akcesoriów, lecz jest to najsolidniejsza recepta na odbudowanie zęba. Implanty stomatologiczne są śrubami z obojętnego dla organizmu metalu jakim jest tytan (potwornie kosztowny). Są one wkręcane w kość szczęki bądź żuchwy zastępując korzeń zęba. Dopiero na wszczepie obsadza się właściwą protezę, która dzięki solidnemu scaleniu implantu z kością właściwie się łączy. Takie implanty pozwalają na odnowę jednakowo poszczególnego zęba jak też grupy zębów. Nie jest przymusowe wkręcanie pojedynczego implantu dla jakiegokolwiek punktu. Wbrew stereotypowej opinii nie jest to kuracja długa czy niebezpieczna, przeprowadza się ją przy miejscowym znieczuleniu.

Niezaprzeczalnie nikomu nie życzę straty zębów, lecz mam nadzieję iż ten wpis rozwieje obawy oraz rozterki poniektórych ludzi jaką procedurę odbudowy niedoborów w uzębieniu wyselekcjonować.